2015 Geleneksel Mutfak Tasarımları ve Modelleri


Sponsorlu Bağlantılar

Herkes bir mutfağa ihtiyaç duyar zira geleneksel anlamda mutfaksız ev evden sayılmaz. Ve yiyecek ihtiyacı mutfağa olan ihtiyacın tek sebebi değildir. Geleneksel anlamda mutfak sadece mutfak olmanın ötesinde çok anlam taşır. Mutfak bir yaşam alanıdır. Mutfak bir sohbet alanı, misafir ağırlama ve yemek yeme alanıdır. Dolayısıyla köklü geçmişe sahiptir. Bu yüzden kolaylıkla ulaşılan ve sık kullanılan modellerdir. de rahatlıkla ulaşabileceğimiz ve uygulayabileceğimiz modellerdir.
Peki Geleneksel Mutfak Düzeniniz Nasıl Olmalı?
Geleneksel mutfak tasarımları oldukça geniş fikirler sunar. Geleneksel mutfak aletleri, tezgahlar, mutfak dolapları, yemek masaları bu anlamda sık kullanılan ve bulması kolay olan tarzlardır. Geleneksel mutfak tasarımları sadece klasik sade görünüm arz etmez. Endüstriyel kaplar, modern raflar, kaliteli tezgahlar ve mutfak dolapları geleneksel mutfak modellerinde kullanılabilecek argümanlardır. Yemek masasının önemli olduğu geleneksel tarzlarda mutfak dolapları ve aletlerin yerleşimi diğer önemli olan bölümlerdir. Özellikle geleneksel anlamda aile yemeklerinin yendiği ve aile/misafir sohbetlerinin yapıldığı bir alan olarak tasarlanması önemli bir konudur.
Geleneksel Dizaynında Nasıl Tezgah ve Dolaplar Tercih Etmelisiniz?
Tezgahlar için granit ve mermer kullanılabileceği gibi aliminyum veya paslanmaz çelik tezgahlar da kullanılabilir. Paslanmaz çelikten oluşan tezgahlar veya mermer ve aliminyumun birlikte kullanıldığı modeller de başka bir seçenek diyebiliriz.
Mutfak dolaplarına gelince; geleneksel mutfak tasarımlarının başat mobilyası ahşap dolaplardır. Ahşaptan yapılma mutfak dolapları sıklıkla tercih edilirken bu tercih 2015 için de geçerlidir. Özellikle kahve ve beyaz tonlar 2015’in modası durumunda.
/Modellerinde sizin için seçtiğimiz fotolara birlikte göz atalım.

Sponsorlu Bağlantılar


Hakkında

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. buket dedi ki:

    web sitenizi internette araştırma yaparken tesadüfen buldum mutfak modellerinizin bir harika olmuş mutlaka yakından gormek isterim.

Yorum Yazın